durere de spate

Afectiuni ale rinichilor

Postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma.

am o durere de spate de cateva zile..e localizata in zona rinichiului drept ..ma doare foarte tare candd ma ridic de pe scaun..cand ma intind pe spate sau pe burta dar in rest nu e foarte acuta durerea..adica e suportabila...am observat ca si urina este puetrnic mirositoare si o culaore galben-verzui.acum a inceput sa ma doara cu tot cu picior ..ce pot face??inafara faptului de a merge la medic deoarece nu locuiesc in tar si nu am medic de familie aici..as putea merge doar la farmacie?mi-e frica sa nu fie o piatra la rinchi sau ceva mai grav deoarece durerea este doar intr-un singur punct.ce as putea avea???

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Modificarea urinei si durerile pot semnala probleme cu rinichii insa este neaparat necesar un consult medical deoarece fara analize si investigatii nu se poate stabili un diagnostic.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Din pacate este nevoie de un consult medical pentru a face recomandari de tratament. Ganditi-va ca o simpla colica renala ( pe care o banuiti) se poate complica.