De la ce este ureea așa mare ce pot face că sa mai scada?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Mihai cu un an in urma.

Eu am o problema cu rinichii dar ureea este cam mare fata de creatinina ce pot face că sa mai scade ?
Uree 149
Creatinina 3.50

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un medic nefrolog pentru interpretarea rezultatelor analizelor, precum si pentru a determina cauza exacta a valorilor ridicate.

Va recomandam sa va programati la un medic nefrolog: https://www.clickmed.ro/medic/nefrologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/uremia_6512
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/10-simptome-ale-problemelor-renale_15816