de ce urinez des?

Afectiuni ale rinichilor Urinare excesiva

Postata de georgiana_1988 cu 12 ani in urma.

urinez foarte des dar nu ma doare nimic

Raspunsuri (8)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

sunt multe cauze pentru urinatul des (polakiurie), prima ar fi, ac***a in vedere ca este vara, consumand mult mai multe lichide, sa si urinati mai des. urinati si noaptea? daca da, cam de cate ori? aveti cumva si o jena in timpul urinarii?
poate fi vorba de o infectie urinara, chiar daca nu aveti inca dureri, si ar trebui sa va prezentati la medicul de familie sau la un medic infectionist pentru cateva analize (sumar de urina, urocultura) si probabil un tratament antibiotic (pe care nu ar trebui sa il luati decat la indrumarea medicului).

va urez o zi buna

preda aurelia

acum 12 ani

ce tratament trebuie sa iau pentrua nu ma mai urina des

preda aurelia

acum 12 ani

se poate sa fie ca mam operat de fiere sa urinez desa

mara

acum 11 ani

trebuie sa te prezinti la analize ..poate fi o raceala

bufnea georgeta

acum 12 ani

urinez zi si noapte foarte des...din doua in doua ore.,,,cam de 9 ani,de cind am facut
niste injectii cu PELICININA G..eu de atunci fac asa de des pipi.Doctorul mi-a zis ca poate nu aveam nevoie si eu le-am facut,da capul meu,,,ca tuseam des,si am zis ca sint racita la plamini.! Am facut pe doctora.si acum sufar! geta bufnea!

teo

acum 11 ani

buna seara si eu urinez de cateva zile aproape din 10 in 10 min si am si o durere suprapubiana ce pot sa fac

ancuta

acum 8 ani

buna ziua,ma numesc Ancuta si problema mea este ca merg noaptea de 2 ori la toaleta ...nu urinez de zece ori ..este vreo raceala?trebe sa mi fac un control?

MembruMobileAppNarcy.suleyman97

acum 7 ani

Buna poate,cineva,sa,ma,ajute va rog de cateva zile,urinz de mai multe ori,pe zi,dar nu,am usturim nu simnt nimica doar,ca simt ca,sunt,plina,si,urinez,o,cantitate,mare cineva ma poate ajuta