piatra de la rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Utilizator11601967981 cu 3 ani in urma.

Buna , am facut o analiza la o piatra de la rinichi ...imi poate spune cineva de la ce se fac ? Din acest raspuns medical ?

Examen macroscopic:Forma:neregulata,Culoare:brun deschis,Structura:cristalina

Examen chimic:prezent fosfat de calciu si oxalat de calciu.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/ce-trebuie-sa-stii-despre-pietrele-la-rinichi-calculi-renali_8820