ce sa fac?numai pot de dureri de rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Florentina16891856 cu 13 ani in urma.

numai stiu ce sa fac?ma doare spatele ingrozitor sau o fi de la rinichi?va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

daca nu va puteti da seama de unde vine durerea, sau ce anume ar fi putut-o cauza (ati ridicat vreo greutate mare in ultima perioada, sunt dureri care apar numai la anumite miscari, durerea merge in jos pe picior, ati avut dureri in timpul urinarii, va stiti cu probleme la rinichi mai vechi, etc.) ar trebui sa faceti o vizita la medicul de familie, deoarece o problema de genul acesta neglijata mult timp, poate duce la leziuni mai mult sau mai putin ireversibile in functie de cauza.
insa nu ar trebui sa va speriati, poate e doar o ''''raceala la rinichi'''' cum se mai spune, sau poate doar o durere musculara.

va urez o seara buna

CALNEGRU MIHAELA DANIELA

acum 11 ani

CE POT FACE DACA NA DOR RINICHI AM LUAT TOT FELUL DE TRATAMENTE DAE DEGEABA......

Emi

acum 8 ani

Buna ziua,

De cateva zile am niste dureri de rinichi ingrozitoare (abia ma mai pot ridica din pat). Am avut o infectie cu usturimi la urinare si dureri in zona ovarelor(cel putin asa am interceptat-o eu durerea) , aceasta infectie mi a trecut cu tratament naturist in cateva zile iar acum am dureri groaznice de rinichi, cu urina tulbure , puternic mirositoare , insa culoare normala. Mentionez ca durerea se intensifica spre seara. Dieta : doar legume si fructe, cereale, am incercat sa beau cel putin 2 l apa cu ghimbir plus ceaiuri din plante coada-calului, cozi de cirese, tei (cate o cana pe zi).
Va rog sa ma ajutati cu un diagnostic.