cat de grav este?

Afectiuni ale rinichilor Pielonefrita

Postata de valentina229 cu 12 ani in urma.

am pielonefrita,litiaza renala si hidronefroza de gradul 2,urinez tulbure si spumant si se vad niste folostine sai zic asa albe (ca bucatele de vata)sa-i zic asa ,am frisoane si dureri in zona rinichilor ,va rog frumos sa ma ajutati macar cu un sfat ,sunt din galati.mentionez k am facut nenumarate investigatii dar fara nici un rezultat.va multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

aspectul uriniii dumneavoastra (textual) ar indica o pierdere masiva de proteine prin urina (proteinurie), ceea ce este de investigat de catre un medic nefrolog (o proteinuri/24 ore, examen sumar de urina.). Frisonaele si durerile lombare pot indica un nou puseu de pielonefrita., ce trebuie tratat corespunzator.

Babi

acum 12 ani

si eu am exact aceleasi probleme,hidronefroza congenitala gr.2,sindrom de jonctiune pieloureterala,pielonefrita,am fost operata de 2 ori,la interval de3 ani,apoi am facut o piatra de 14 mm care mi-a fost sparta prin litotritie,acum am o piatra de 4,8 mm si incerc sa scap de ea cu 2-3 l de ceai pe zi,problemele noastre renale se datoreaza 90% din lipsa de lichide,iti recomand sa faci ca mine,sa bei 2 l de ceai DIUROSEPT ,si sa iei 10 zile cate o capsula de Urinal Akut,sanatate iti doresc.

CarmenG

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.