calculi renali

Afectiuni ale rinichilor Istoricul nefrolitiaza

Postata de Aladin68 cu 12 ani in urma.

Este posibil ca un calcul renal sa ajunga in scrot ???

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Un calcul renal poate urma doar traseul: rinichi - ureter - vezică urinară - uretră şi apoi poate fi eliminat odată cu urina. În nici un caz nu poate ajunge în scrot

uof

acum 12 ani

HAHAHAHA!! alooooooooooooo un pic de anatomie?!

Aladin68

acum 12 ani

Multumesc pentru interesul acordat; si acum "surpriza", diagnosticul a fost al unui dr. specialist ecograf......si eu am ramas fara cuvinte!!!!!!

Dana

acum 10 ani

Buna ziua.

Pentru pietre la rinichi este bun tratamentul cu D-Mannose si Extract de Asparagus.

Am mai luat pe langa acestea si ceai de galbenele si cate o bobitza de tamaie alba timp de 2 saptamani.