calcul +rinichi unic congenital

Afectiuni ale rinichilor

Postata de gabriela816 cu 14 ani in urma.

acum 5ani in cadrul unei inf.urinare am fost diagnosticata cu rinichi unic cong.+calcul coraliform aprox 3cm.de atunci nu am mai avut nici dureri,nici alte inf. urinare,CE AR MAI AJUTA IN AFARA DE DIETAHIPOSODATA,PESTE 2L LICHIDE,FARA.CARNE,?

Raspunsuri (6)

luma

acum 14 ani

Ai mai fost la medic? sa vezi recent daca se pastreaza diagnosticul?

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

5 ani inseamna mult pentru orice afectiune?! Este necesara efectuarea ecografie, probelor renale, sumar de urina, proba Addis, etc.

alexia

acum 14 ani

si de 5 ani nu ai mai fost la medic?
sigur diagnosticul este corect?
eu mai am un singur rinichi si la sase luni merg la control pentru a nu avea surprize
cred ca cel mai bine mergi la medic pentru un control amanuntit
mult noroc.

Gabriela

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.

Gabriel

acum 11 luni

Evident o reclama la o mare gogoasa!

Daniela

acum 12 ani

Despre ce analiza/aparat este vorba?Multumesc!