buna

Afectiuni ale rinichilor

Postata de anaz_70 cu 13 ani in urma.

mama mea a urinat cu sange...ce este de facut?spune ca a facut cheaguri

Raspunsuri (3)

pena

acum 13 ani

cred ca are infectie urinara ori o piatra in canalele urinare/vezica. Trebuie sa mergeti la dr la urologie.

Iuli

acum 13 ani

Trebuie vazut daca sunt din urina sau din vagin. Daca sunt cheaguri, cam putin probabil sa fie din urina. Daca e urina, e de la rinichi si trebuie un nefrolog. Altfel, un ginecolog.

ancutza

acum 13 ani

e foarte posibil sa aiba o infectie la vezica si atunci doar cu antibiotice te poti scapa de ia
sotul meu a avut aceeasi problema si a primit amoxicilina tratament pt 7 zile,,,,,aveti grija pt ca e periculos sa stea netratata