Buna ziua?!!!!!!!!!!?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de Utilizator11700386094 cu 5 luni in urma.

Am luat un antibiotic care nu era bun pt rinichi și ma doare rinichiul o fi de la acel antibiotic am luat antibioticul ca aveam infectii urinare dureri jos

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua!

Durerea la rinichi poate fi un posibil efect secundar al unui antibiotic care nu este potrivit pentru rinichi. Este important sa consultati un medic pentru evaluare si diagnostic corect. Medicul va poate recomanda un tratament potrivit pentru infectiile urinare si poate prescrie medicamente adecvate pentru a trata disconfortul renal. De asemenea, este important sa ii spuneti medicului despre medicamentele pe care le-ati luat anterior.

Pentru a calma durerea, evitati consumul de alimente sau bauturi care stresaza rinichii, cum ar fi alcoolul si cafeaua.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/6-semne-si-simptome-ale-pietrelor-la-rinichi_12256