Buna ziua

Afectiuni ale rinichilor

Postata de mihu31 cu 12 ani in urma.

Am 36 ani si ma consider un om de 80 de ce ? Nu ma ocoleste nici o boala am de toate ca sa zic asa,si am sa incep prin a va destainui cea mai recenta si spinoasa problema : In luna mai 2011 am facut o colica renala puternica si am ajuns la Bucuresti unde s-a intervenit chirurgical ,un calcul de 1.5 cm plecat din rinichi pe ureter s-a adus calculul in rinichi dupa care s-a bombardat prin litrotritie.Am stat cu o sonda 37 de zile dupa care mi s-a scos sonda si totodata am eliminat si fragmente mici din piatra sfaramata.Mi s-a facut o reevaluare dupa cele 37 zile si s-a constatat la radiografie si ecografie ca o pietricica de 4mm a ramas pe ureter si doctorul mi-a spus ca nu e nici o problema si ca se va elimina ,mi-a recomandat antibiotic si antiinflamatoare ceai mult,si regim.Am respectat instructiunile insa la scurt timp au reaparut durerile de moarte.Am epuizat stocul de calmante si am facut o evaluare de curand ce credeti ? piatra e la locul ei dar cu diametrul de 5mm langa vertebra L2. Tin sa precizez ca analizele la urina sunt ok.Am probleme cu colesterolul si trigliceridele 321 si mai nou de o saptamana de la glicemie de 95 am ajuns la 118 de ce ? Am un sindrom vertiginos ,ametesc de am impresia ca e cutremur in fiecare zi ,si de 8 ani mai mult prin spital acuzand dureri de spate mi s-a spua ca e coloana si am facut infiltratii nenumarate. Ce sa mai cred ? Va rog respectuos dati-mi un sfat ce pot sa mai fac? Nu mai sunt om ? Va multumesc anticipat Tofan Mihaela

Raspunsuri (1)

ioneluta

acum 11 ani

buna!ma numesc ionela.imi pare sincer rau prin ceea ce treceti.nu trebuie sa va dezamagiti si sa incercati sa priviti lucrurile din alta perspectiva.sa incercati sa va gasesti un duhovnic si sa ii povestiti exact prin ceea ce treceti.de preferabil ar fi duhovnic de la o manastire ca cei de la oras nu prea u timp sa va asculte.incercati si o sa vedeti cum o sa se schimbe lucrurile.multa sanatate si va rog sa nu va pierdeti speranta!