Bolile renale cronice

Afectiuni ale rinichilor Sindromul Alport Boala renala cronica

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Ma numesc Magdas Sebastian, sun din judetul Bihor, oras Marghita,am 19 ani 165 inaltime si 44 kg sunt ft blonav deoarece am tubulopatie renala ... ma tot intreb din cauza asta nu mai cresc ? la nastere am facut hemoragie interna mai exact hemoragie cerebrala (la cap) am facut si cunvulsi cand eram mai mic, pana la vreo 5 ani mai exact ... daca se poate sa imi dati ceva sfaturi oricum multumesc ! sa va dea dumnezeu sanatate :)

Raspunsuri (8)

iute

acum 15 ani

da din cauza aceasta nu mai cresti .Toti copiii care au rinichii bolnavi de la o varsta frageda au dereglari greutate si crestere .MULTA SANATATE si mergi regulat la urolog.

dana11104122

acum 15 ani

Ati putea sami dati o recomandare?. un doctor, un tratamen orice?

da asta iseamna ca o sa raman mic sau o sa cresc pana la o varsta mai mare decat ceilati copii ?
ca am vazut ca cartilajele nu imi sunt inchise desi am 19 ani o sa merg si peste 2 ani sa vad daca nu se inchid ?

dana11104122

acum 15 ani

aa si am uitat sa zik ca parinti mei sunt inlati .. tata are 1.87 fratele 184(are 17 ani) si mama 1.74

iute

acum 15 ani

DRAGA SEBASTIAN,TRATAMENT NU POT SA-TI RECOMAND ,ASTA FACE NUMAI MEDICUL DE SPECIALITATE .sa inteleg ca in acest moment tu nu mai urmezi niciun tratament?nu stiu de unde esti dar in bucuresti este medicul SINESCU la spitalul FUNDENI un urolog f.bun si la cluj LUCAN medici renumiti si in transplanturi.Multa sanatate si astept sa-mi spui ce ai rezolvat.

iute

acum 15 ani

scuze nu am observat de unde esti .ce ai mai rezolvat cu boala ta ,hai la cluj la medicul Lucan CLINICA DE UROLOGIEsi are si clinica privata ...sa sti ca nu o sa-ti para rau gandeste-te ca nu e o gluma boala de rinichi tare as vrea sa stiu cum ai rezolvat problema.multa sanatate!!!!!!!!!!

dana11104122

acum 15 ani

eu is din marghita judetul bihor ... am fost acum un an la cluj chiar la doctorul Lucan ...si mia zis ca rinichi mei is sanatosi ... da tot nu inteleg de ce nu cresc daca parinti mei sunt mari .. deci sunt boli mai grave ca a mea si la a mea nu inteleg cum de nu exista un leac ..sa te duci la doctor sa zik ca esti sanatos
si u defapt nu esti am probleme si cu oasele din cauza rinichilor .. am fost la doctoru hopulele iulian din cluj ... si a zis ca cartilajele imi sunt deschise dar am deja 20 de ani ... nu urmez nici un tratament Multa sanatate si dv.. si la toata echipa faceti o treaba buna aici;)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am o prietena care a facut un blocaj renal...i-am spus sa mearga la medic da` nu vrea ca cica a fost la farmacie si i-a dat medicamente....ce complicatii pot aparea din cauza medicamentelor si daca nu merge la medic.
Multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De ce nu se traduc filmele ? nu intelegem nimic ?
Daca cereti opinii, de ce nu se si raspunde la ele ?