Anevrisme provocate de hemodializa

Afectiuni ale rinichilor

Postata de crisstine cu 12 ani in urma.

Ce unguent este cel mai bun pentru tratarea anevrismelor provocate de hemodializa?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati unui specialist in chirurgie vasculara pentru a evaluarea functionarii fistulei arterio-venoase (ce permite realizarea hemodializei) si a complicatiilor (infectii). Anevrismul este un punct slab in peretele unui vas de sange, cauzat de ingustarea vaselor sau a arterelor.