analize

Afectiuni ale rinichilor

Postata de membru220557 cu 10 ani in urma.

Buna ziua. As dori si eu un sfat pentru urmatoaarele analize
uree-30.79
creatinina-0.88
examen complet de urina:
sg-1.010
ph-6.5
leu-75
nit,pro,glu,ket,bil,ery-negativ
ubg-normal
sediment:
frecvente celule epiteliale plate/camp
11-15leucocite/camp
Multumesc

Raspunsuri (9)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

aveti leucociturie - celule ale sistemului imun in urina; sunt mai multe cauze ale leucocituriei - cea mai frecventa fiind infectia urinara; aveti simptome de infectie? arsuri la mictiune, mictiuni frecvente? ati facut si o urocultura?

alte cauze de leucociturie: sarcina, nefrite interstitiale, calculi urinari, patologie infectioasa de vecinatate (de ex apendicita), etc

restul valorilor sunt in limite normale

membru220557

acum 10 ani

am mictiuni frecvente la aproximativ 10-15 minute( si noaptea ies cam de 5-6 ori),dureri lombare, abdominale, suprapubiene, usoara febra cam 37.5-37.7, greturi, frisoane

membru220557

acum 10 ani

nu am facut urocultura , urmeaza sa o fac

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

febra, durerile lombare, simptomele digestive ma duc cu gandul la o infectie renala inalta - pielonefrita. e important sa mergeti la urologie pentru a face investigatii. urocultura e foarte importanta, alaturi de antibiograma, pentru a trata corect o infectie ce poate duce la complicatii renale importante. nu amanati consultul!

membru220557

acum 10 ani

Bine, multumesc de sfaturi.Maine o sa merg sa-mi fac cateva investigatii.

daniel

acum 10 ani

La nefrologie trebuie sa mergeti. Daca sunteti din Bucuresti , mergeti la Spit Sf Ioan

membru220557

acum 10 ani

din pacate sunt din Alba

membru220557

acum 10 ani

din pacate sunt din Alba.
ieri am facut si ecografie abd-pelvin si ca rezultat: microlitiaza renala bilaterala, colecistita cr alitiazica moderata, steatoza hepatica dislipemica, chist ovarian 7,5/ 7cm

KORLUK

acum 10 ani

Aveti nevoie de un tratament naturist eficace. Zeolitul elimina pietrele la rinichi si distruge chistul ovarian. Pentru calculii biliari am sa va dau o reteta naturista de eliminare. Zeolitul va curata si ficatul. Desigur pe langa zeolit va recomand si un multiplicator de celule stem 100% natural.
Sanatate si Lumina
Moisescu Corneliu Lucian