analize sange

Afectiuni ale rinichilor

Postata de MadaC82 cu 12 ani in urma.

Bunica mea care are probleme cu inima(a facut infarct) si-a facut analizele la sange si i-a iesit ureea serica 70 ,normal fiind intre 21-43 si creatina serica 1,49,limitele normale fiind intre 0,60-1,10.Bunica mea stie ca are un nodul pe rinichi.Poate sa influenteze acel nodul rezultatele analizelor?va multumesc.

Raspunsuri (3)

MadaC82

acum 12 ani

Am gresit.Nu are nodul,ci chist polar superior de 10 cm,fara calculi rinichi sting

Medic Epuran

acum 12 ani

Datorită dimensiunilor crescute, acel chist polar este posibil să influenţeze rezultatul analizelor dar nu în totalitate (ateroscleroza şi circulaţia îngreunată la nivelul rinichilor au o mai mare pondere în cazul valorilor modificate ale analizelor de sânge)

Carmen

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.