analiza pietrelor la rinichi

Afectiuni ale rinichilor

Postata de magda_m cu 14 ani in urma.

va rog din suflet sa mi spuneti despre vreun laborator care face analiza la pietrele de la rinichi. am un bunic care a facut operatie de scoatere a pietrelor aproape in fiecare an. as vrea sa stiu de ce ii secreta organismul sau pietre asa de des. multumesc

Raspunsuri (3)

anida

acum 14 ani

poti merge la fundeni la dr. Bogdan alexandrescu, etajul ii transplant renal

Gabriel

acum 13 ani

Bioclinica face analize pentru calculi renali(pietre la rinichi). Ei le timit in franta si dupa 10 zile ai rezultatul. Eu am facut la ei.

magda_m

acum 13 ani

mersi pt raspunsuri. numai bn