ajutor va rog

Afectiuni ale rinichilor

Postata de alina_me cu 11 ani in urma.

mama mea in varsta de 56 ani se umfla.dimineata cand se trezeste are ochii,mainile si picioarele foarte umflate.nu are probleme cu urinarea si nici dureri.atunci cand nu mananca cu sare se umfla mai putin.a mers la medicul de familie si ia spus ca e o infectie f minora la rinichi.ia spus sa nu consume sare deloc si sa bea apa mjulta atat.nici o reteta...ma puteti ajuta?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicata o evaluare clinico-biologica ( implicit evaluarea functiei renale) amanuntita prin intermediul unui medic internist. Consumul redus de sare nu rezolva intotdeauna problema.

alina

acum 10 ani

Si atentie la ce apa bea. medicul i-a spus sotului meu ca pentru cei cu probleme la rinichi apa plata Devin este cea mai recomandata pentru ca are continutul cle mai redus de minerale, pe casre rinchii le proceseaza cel mai greu

lucia

acum 9 ani

Am 52 ani si de câteva luni mi se umflă mâinile și picioarele chiar dimineața mă trezesc cu ele umflate de la ce să fie. .?mulțumesc