ajutoooooooooor!

Afectiuni ale rinichilor

Postata de luciadria cu 12 ani in urma.

baietelul meu de 7 ani si 6 luni are nisip la ambii rinichi de diametrul 1,2 -3 mm. Ce tratament trebuie sa faca ? Eu ii dau ceai de cozi de cirese pana iese analiza la urocultura si sumar urina . Ce alt tratament mai poate urma , naturist daca se poate? Va avea probleme toata viata ?

Raspunsuri (2)

Dr.Marcovici Tamara

acum 12 ani

Buna seara. Pana veti intra in posesia rezultatelor probelor de urina, va recomand sa administrati copilului o dieta bogata in lichide (ceai, apa plata, sucuri naturale). Evitati excesul de lactate, ciocolata. Ulterior, medicul curant va recomanda medicatia si dieta adecvate. Sanatate.

Lucia.B

acum 11 ani

Tratamentul naturist pe care vi-l recomand eu este de la cabinetul Lacrima Naturii Bucutresti.
Ceai renal ,ulei de caise (B17), Apa speciala cu ph 8 ,Sunati si cereti sfatul specialistului la tel 0744870194.Multa sanatate pentru ingeras.