afectiune

Afectiuni ale rinichilor

Postata de mihail30115065 cu 13 ani in urma.

am efectuat un set de analize iar la urina mi-a iesit ca am concetratia de uree prea mare iar medicul a zis sa fac o ecografie pelviana si la rinichii poate am pietre sau nisip,eu din cat imi dau seama posibil sa fie ceva ca ma duc sa urinez cam des(dar eu consum multa apa chiar si noaptea ma trezesc sa beau)nu ma doare nimic nu se coloreaza ceva va rog frumos sa-mi raspundeti.CU RESPECT!

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

restul analizelor cum sunt? au iesit normale? mai sunt si alte analize modificate? cum de ati ajuns sa facet analize de sange? ati avut vreo problema de sanatate sau doar niste analize de ''''control''''?
ce inseamna concentratie de uree prea mare? ce valori ati avut?
in legatura cu bautul apei exagerat, asa vreti dumneavoastra sa va hidratati cat mai mult, sau simtiti o nevoie exagerata de a bea apa, pana si noaptea?

va urez o seara buna

mihail30115065

acum 13 ani

buna seara.referitor la analize uree 49 mg/dl analizele le-am facut la servici CU RESPECT