a luat cineva ZEOLIT??

Afectiuni ale rinichilor Cancer de san metastatic Tiroidita limfocitara cronica Boala de rinichi diabetica Decontaminare gastro-intestinale Adenoame multiple endocrine Ulcer gastric indus de AINS Respingerea transplantului de organe Transplantul de celule stem periferice Limfom cu celule T periferice Rinichi polichistic
+8
Vezi toate grupurile

Postata de dorudopp cu 11 ani in urma.

A FACUT CINEVA CURA CU ZEOLIT?? MULTUMESC MULT.

Raspunsuri (252)

Adrienne

acum 11 ani

Da! La recomandarea medicului gastroenterolog,pentru probleme de tranzit intestinal lent.

marius

acum 11 ani

Buna, am luat si eu Zeolit dar era activat Tribomecanic prin Nanotehnologie sub denumirea de Detoxamin Basic Capsule produs in Austria de catre Panaceo International, are suprafat activa de 10 ori ca cel simplu este nanoparticule si nu se depune , produsul e brevetat si in Comunitatea Europeana cu o studiu de caz stufos. Produsele sunt cumparate de pe zeolit-activat.ro si terapia-romania.ro unde am fost surprins de corectitudine asa ca e mai sigur si in plus e singuru zeolit activat existent la ora actuala prin patentul ce il detin de activare. Eu am luat cam 1 an pt ca aveam suspect tu , am ales varianta de austria pentru ca au la baza studii reale pe care le poti casi pe cele doua saituri zeolit-activat.ro si terapia-romania.ro, asa ca vil recomand .

Nicola

acum 11 ani

Fratilor,nu va lasati pacaliti,Noua ordine mondiala in cardasie cu alti acoliti au hotarat ca pop**atia globului trebuie redusa la jumatate,asa ca fac orice sa atinga acest tel,profita de necazurile oamenilor,si-i ademenesc cu tot felul de porcarii,asa zise naturiste...ca face nu stiu ce ...ca te lecuieste de nu stiu ce boala..altii zic ca e bun pentru toate bolile....daca mancati corect,echilibrat,fara abuzuri..sa vedeti ce bine va veti simti.Eu am o varsta 65 de ani la care efectele sunt inevitabile si vreau sa va spun ca am mai folosit cate odata deastea zis naturiste si efectul a fost zero,am luat de la o firma(distribuitor) din Iasi un flacon cu un ulei (gel) de 60ml pentru potenta se numeste Vigrx,am dat 230 lei,cica intra penisul in erectie instant(60miute),doar sa aplici cateva picaturi...am pus si nimic,si am mai pus nimic am pus un sfert de tub si caca niciun efect...asa ca nu va lasati pacaliti...niste mincinosi.

Alexandru

acum 11 ani

Mie mi se pare ca esti un excroc care isi face reclama singur la site-ul lui cu tepe pentru babe credule. Site-ul ala fantoma la care trimiti tu oamenii sa cumpere are doar numere de mobil, este inregistrat pe persoana fizica nu pe firma si nu da nici o adresa de contact adica pute a inselatorie de la o posta. Compania din Austria la care faci trimitere mentioneaza in treacat ca ar exista niste studii fara sa le prezinte sau sa faca alte precizari nicidecum un "studiu stufos". "Activat Tribomecanic" inseamna macinat pentru toti cititorii ati care au ramas uimiti de intelepciunea ta , eu am ramas uimit doar de cum ai reusit tu sa torturezi limba romana , "vi-l recomand" se scrie cu cratima , dar asta se invata in clasa I-a asa ca n-ai tu de unde sa stii.

Dr.maria I.

acum 11 ani

Buna, in legatura cu comentariul lui Alexandru, toate produsele Detoxamin se distribuie prin reprezentanti mlm, deci e normal sa fie asa, probabl Nicola inca nu a ajuns la un nivel al educatiei in acest sens. Efectul terapeutic al produselor de la un om sanatos la un om bolnav sunt diferite, si nu are de unde sa stie efectul doar prin analize deoarece totul se petrece la nivel celular .Faptul echivalent cu starea negativa este ca unele persoane sanatoase care iau suplimente alimentare profilactic nu o sa simta prea multe senzati tari.
In concluzie se intelege starea de spirit , clar ca se agata de toate numai sa se faca auzita, dar se stie ca toate produsele din categoria suplimentelor alimnetare se iau dupa un prospect si nu se vindeca ce ai stricat in 10 ani cu un tub. Personal eu recomand produsele DIN GAMA DETOXAMIN la pacienti ca o alternativa sanatoasa la afectiunile la care merg. Fiind medic de familie de generatie noua vad alcumva lucrurile, alegerea este a pacientului . Ca si procurare sincer la toti le spun sa ia de pe zeolit-activat.ro, terapia-romania.ro pentru ca in zona in care am cabinetul sunt persoane cu un venit mai mic, de aceea logic le luam unde e mai ieftin.
Sanatate multa.

Corina B

acum 11 ani

In legatura cu zeolitul activat , am luat detoxamin basic capsule produs in austria, cel mai ieftin lam gasit pe zeolit-activat.ro so magnawell.ro, impreuna cu bandajele cu fir de argint, mie personal mi lea recomandat medicul de familie si sunt bune pe afectiunea mea hepatica, asa ca fac periodic analize si fac o cura de doua ori pe an.

ESTI VARZA NICOLA

acum 11 ani

ESTI PENIBIL LA 65 DE ANI, DOCUMENTEAZA-TE SI PE URMA SA VB. SUFERI DE COSPIRATITA ACUTA LA VARSTA TA, NU MAI SCAPI... ESTI INFLUENTABIL CA UN COPIL MIC! LA CE PROBLEME AI TU, NU AI CAUTA PE AICI. CAPICE?

vasile

acum 11 ani

ma idiotule eu am facut tratamentul complect si am scapat de cancer la ficat si plamini

ioana

acum 10 ani

am cumparat si eu zeolite panaceo capsule dar este adevarat provoaca constopatie ?un doctor l-am ascultat spunea ca nu da constipatie ca are rolul de a curata prin scaune dese este adevarat''?

Spanu''

acum 10 ani

Mai...unde-i mort...e mort! Geaba-i dai cu apa vie! Ce dreak vrei sa mai trezesti....???

maria

acum 10 ani

pentru ipotenta dumitale nu e de vina gelul!

ioan

acum 10 ani

Mosul la ani matale poti so ungi cu unt cu frisca a murit si nu mai misca asta e consolezate cu viata faci nu faci vreme EI trece.......

anonim

acum 10 ani

pai daca era organul mort cum naiba sa aiba efect,

cititor pt vasile

acum 10 ani

na bravo asa se vorbeste?
si apoi nu am auzit de cancer vindecat inca pana acum..

marian

acum 10 ani

care tratament complet?

IULIAN

acum 10 ani

LA 65 ANI DOAR PARUL DUPA PICIOARE SE MAI SCOALA

ion

acum 10 ani

g

Utilizator21530671647

acum 5 ani

mda...zeolitul este o piatra naturala vulcanica cu structura ca o plasa de tantari oarecum, un silicat al aluminiului. Cert e ca e singurul suplimet pe care il cunosc care este recomandat in tratarea cancerului atat de medicina stintifica cat si de comunitatea holistica (cei cu naturistii). Parerile sunt impartite, ce pot sa iti zic e sa il iei si sa il testezi tu pe tine pentru problema ta, daca merge efectele sunt rapide, daca nu tot iesi mai eftin decat o vizit la domnu doctor''. Absortia metalelor grele- o parte - macar in stomac si a particulelor radioactive- radiatii - de obicei din chemoterapie este acceptata uniform. Fiind o piatra nu se strica, e bine de avut in casa pentru probleme mai grave. Referitor la calitate exista zeolit natural - extras din piatra vulcanica si artificial - aproape 12.000 de tone produse anual in scopul sitelor moleculare - in industrie. Acum eu nu am luat, dar caut pentru cineva, fa un search pe google, daca e o problema grava fa un search pe supravietuitorii problemei si ce spun ei, cat despre comentul cu iluminatii daca cineva incearca sa te eutanasieze ca sa nu iei pensia, cu siguranta acea persoana nu ar dori sa iei zeolit sau orice antioxidant, doar E223 si compusi. In incheiere mentionez ca aluminiul este un cancerigen si duce prin acumularea certa in creier la alzheimer - fapt, dar poate fiind intr-o structura silicata poate nu e absorbit. In orice caz ca orice supliment vrei sa rezolvi/previ o problema nu sa creezi o dependenta deci i-al cat/cand trebuie si pastreaza ce ramane pentru data viitoare

Cris13

acum 2 luni

Cu ce, ce tratament sau cum

dorudopp

acum 11 ani

AU FOST REZULTATE? DE CE UN TRATAMENT ASA SCUMP?
MULTUMESC

Pag 1 din 13