Strabism paralitic din nastere.Mi se in chide ochiul,ce pot face?

Afectiuni ale nervului optic

Postata de Angelica cu un an in urma.

Ce soluții pot găsi la problema mea?Mi se Închide ochiul din cauza strabismului paralitic.Am și ptoză palbreală

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Strabismul paralitic si ptoza palpebrala pot fi simptome ale unor afectiuni medicale grave, cum ar fi paralizia nervului oculomotor. Este important sa consultati un medic oftalmolog pentru o evaluare completa a situatiei si un plan de tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic oftalmolog: https://www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/afectiunile-oftalmologice-simptome-ce-pot-fi-observate-de-pacient_394
sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/ptoza-palpebrala-pleoapele-cazute_389