Muschiul gatului umflat in partea dreapta! Ajutor!

Afectiuni ale nervului optic Afectiuni neurologice

Postata de MembruMobileApp1494151739 cu 6 ani in urma.

Muschiul sternocleidomastodian umflat de la baza capului pana la clavicula! Senzatie de amorteala dureri care radiaza in umar si brat la inghitire simt o constrictie in partea dreapta unde am musciul umflat am si dureri de cap... Am fost nenumarati medici am facut analize tomograf laringoscopie si fizioterapie si nu imi trece... Am folosit multe creme si mi-au fost prescrise multe antiinflamatoare si miorelaxante dar tensiunea ramane aceiasi si acelasi disconfort il simt de la maxilar pana in muschiul trapez! Ajutor!

Raspunsuri (7)

Utilizator21579164467

acum 3 ani

Buna ziua,

Cum ati rezolvat problema? am si eu aceleasi simptome; am mers la medici, ORL, GASTRO, NEURO, am facut RMN, ECO, andoscopie dig superioara... totul este ok, dar prblema persista :(. Multumesc!

Utilizator11590250304

acum 3 ani

Vă salut. As vrea să știu dacă vre o unul din voi ați rezolvat ceva. Aceeași problemă o am și eu. Am fost la o grămadă de medici și fără nici un rezultat.

Cata

acum 2 ani

Salutare a ți rezolvat problema, aceleași semne am și eu

Cata

acum 2 ani

Salutare a ți rezolvat problema,?

Utilizator11699365607

acum 5 luni

Buna ati rezolvat problema

Utilizator11699365607

acum 3 luni

Buna este o rezolvare pentru treaba asta ??

Utilizator11699365607

acum 3 luni

Buna ati rezolvat problema??