De ce nu mai vad aproape deloc cu ochiul drept?

Afectiuni ale nervului optic

Postata de MembruMobileApp1515260112 cu 6 ani in urma.

Buna seara. Mentionez ca am stabrizm la ochiul stang de cand eram mica...eu asa m.am cunoscut cu aceasta problema...insa de pe data de 31.12.2017, au inceput probleme si la ochiul drept. Initial vedeam in ceata parca aveam o punga de celofan pe ochi, dupa cateva zile am observat un cerc de culoare verde-galbui in campul vizual, iar in prezent cu ochiul drept vad alb-negru si foarte intunecat. Ce se intampla? Se poate rezolva problema cu interventie chirurgicala? Sau imi voi pierde vederea?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-vedere/tulburarile-de-vedere_9418