ce tratament este recomandat pentru macula degenerativa?

Afectiuni ale nervului optic

Postata de Utilizator21644223586 cu 2 ani in urma.

mentionez ca sunt operat la ambii ochi de cataracta si la ochiul drept la care am diagnostic de macula degenerativa si de cataracta secundara

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/degenerarea-maculara_6034