Ce este strabismul?

Afectiuni ale nervului optic

Postata de geoo emyll cu 4 ani in urma.

Bună ziua aș dori să pun următoarea întrebare,concubina mea la vîrsta de 2 ani a avut pareză pe partea stîngă,printre ate urmări a rămas cu bila ochiului stîng deplasată spre exterior,este vorba de strabism sau despre altă afecțiune?aș dori să îmi spună și mie cineva unde pot merge ,sau care sunt pași de urmat pentru a rezolva această afecțiune,precizez că acum persoana respectivă are 36 de ani,Vă mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/5-exercitii-pentru-corectarea-strabismului_18196