Hipotiroidism, ce pot lua pentru somn?

Afectiunea 24 de ore fara somn

Postata de Andreea cu un an in urma.

Buna ziua,
Am probleme cu tiroida si iau de cativa ani Euthirox. Nu pot adormi. Sunt nopti cand dorm o ora sau 2, si nopti cand nu pot dormi deloc. Ce pot lua pentru a dormi?

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hormonii-si-tulburarile-endocrine/aspecte-esentiale-despre-hipotiroidism_14990

SomnulsiNecazul

acum 11 luni

Rivotril 2mg, ar trebui sa va prelungească somnul la 6 ore. Sfat personal, va sfătuiesc sa consultate un specialist.

SomnulsiNecazul

acum 11 luni

Rivotril 2mg, ar trebui sa va prelungească somnul la 6 ore. Sfat personal, va sfătuiesc sa consultate un specialist.