Tulburarea hiperkinetica cu deficit de atentie (ADHD) la adulti

ADHD

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

si eu am un nepotel de 7 ani care dupa ce a facut tratament 3 ani,are stari grave de neliniste,va rog poate cineva sa ma ajute cu numele unui doctor care trateaza ac stari,un sfat ceva,sint disperata

Raspunsuri (11)

carmen658

acum 15 ani

Buna Manda,
Medicii specialisti care pot pune diagnosticul sau aplica tratamentul sunt:
- medicul de familie
- pediatrul
- psihiatrul de copii sau de adulti
- neurologul de copii sau de adulti
De preferat este sa mergi cu nepotelul la medicul de familie si el te va indruma ce sa faci. Multa sanatate si sa ne tii la curent cu ce se intampla.

berta

acum 14 ani

Daca doriti consiliera psihologica - puteti contacta clinica REX MEDICAL DIN PLOIESTI, TEL. 0721/589004

Psih. Luminita Purice

acum 14 ani

Buna, cred ca ar trebui sa mergeti din nou la medicul care i-a prescris tratamentul sa ii explicati starile copilului si sa consultati si un psiholog.

valeria

acum 13 ani

buna seara.Asi eu o rugaminte daca ma puteti ajuta k nu mai rezist cu atata stres zilnic.Am un baiat de 12 ani care e linistit doar cand doarme nu are liniste deloc ,alearga ff mult si nu oboseste niciodata ,afara la joaca e f obraznic bate copiii e ff agresiv si cu lumea si vb urat ceea ce nu mi se pare normal la varsta lui.Va rog din suflet sa ma ajutati daca puteti k hu am un psiholog sau psihiatru in zona si nu stiu ce sa mai fac

cristina

acum 13 ani

policlinica dorobanti Dr.Mihaella Poppa. program L, J, Veste de dim iar Ma si Mi dupa amiaza

carmenalinai

acum 13 ani

va recomand o terapie complementara pt inlaturarea efectelor stresului 0729897110

anca

acum 14 ani

Incercati sa apelati si la un medic homeopat in paralel cu tratamentul medicamentos. Tratamentele homeopate sunt mai costisitoare, dar de multe ori se obtin rezultate foarte bune. Multa sanatate.

ernest

acum 14 ani

nu mai fi disperata si eu am avut si snt in continuare hiperkinetic am terminat lejer o facultate un master.Din pacate sunt normal ca si restul bucurate ca are energie si canalizeaz-o catre ceva ce ii place poate va fi un geniu.Nu ii da medicamente

valeria

acum 13 ani

Buna seara.Am un baiat de 12 ani care tot timpul a fost o fire mai agitata de canl l''am nascut trebuia sa ma tin numai dupa el k nu avea astampar un minut si facea numai rele. Acum are 12 ani si e mai rau parca nu sta o secunda intr''un loc si ar face numai rele cand iese afara la joaca e foarte agresiv cu copii si vorbeste urat cu lumea sinu oboseste niciodata ar alerga intruna si ar face numai lucruri rele e ff agitat mai tot timpul .poate cineva sa ma ajute?? va rog frumos k simt k inebunesc in fiecare zi numai cu stres

oancea alex

acum 13 ani

si eu sunt hiperactiv am 11 ani si iau concerta

etjngmhjtjmnt

acum 13 ani

wthmnjethnj35u2