ticurile

ADHD

Postata de membru215249 cu 12 ani in urma.

stie cineva cum pot disparea ticurile unui copil cu adhd si influente Assperger.Exista medicamentatie in afra de Strattera si Rivotril care nu fac altceva decat sa-l aduca intr-o stare de semi adormire vre-o cateva ore?

Raspunsuri (4)

Da, mai exista si homeopatia

acum 12 ani

Homeopatia este o stiinta medicala adevarata si veche de peste 200 de ani.
In homeopatie se cunosc remedii vindecatoare si nu suprimante si toxice ca in alopatie care nu au fost facute decat sa aduca un profit cat mai mare si o dependenta la fel de mare.
Mergeti la un medic homeopat adevarat, cu experienta, si care face numai homeopatie, caci nu poti dansa bine la 2 nunti diferite.

membru215249

acum 12 ani

multumesc pentru sfat,dar unde pot gasi acel homeopat adevarat .caci eu am fost la numerosi specialisti din toata tara-eu sunt din Brasov,si in urma tratamentelor urmate s-au vazut doar reactiile adverse si nici o ameliorare a problemei respective (vorbesc de o perioada de 8 ani)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

psihoterapia

Edith

acum 12 ani

Da, terapia Aba aplicata de un psihoterapeut intr-un mod sustinut si in functie de nivelul de dezvoltare al copilului.
Pt mai multe detalii imi puteti scrie la adresa [email protected]