Ticuri nervoase?

ADHD Agitatie

Postata de MembruMobileApp1499311886 cu 6 ani in urma.

Buna ziua de cateva zile fetita mea de 6 ani si 9 luni isi ridica buza superioara si vorbeste intr-o parte acest lucru ii afecteaza si ochisorul,precizez ca nu mai rade normal cu toata gurita ci doar intr-o parte a fost si este un copil absolut normal as dorii sa stiu sau sa inteleg ce ar putea declansa acest lucru precizez ca in gurita nu are nimic care sa-i provoace acest discomfort unde ar trebuii sa merg cu ea?Multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum 6 ani

Buna ziua,

In primul rand e important sa mergeti la un medic neurolog.
Daca nu sunt probleme de natura organica/ neurologica, aceasta manifestare poate fi pe fond emotional, ca reactie la ceva ce se intampla cu fetita.

O zi minunata si sa speram ca va fi bine!