suplimentele nutritive

ADHD

Postata de SorinG10 cu 10 ani in urma.

daca esti diacnosticat cu ADHD,si faci un anumit sport ,si consumi TRIBULLUS sau o CREATINA,atata timp cat esti sub tratamentul cu concerta de 56 si rispen, se poate intampla ceva???? va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu stiu sigur, cred ca nu, incearca sa consulti un doctor nutritionist sportiv ca sa afli exact daca ai voie sau nu.In principiu adhd, nu stiu sa aiba legaturi cu proteinele si creatina, in schimb carbohidratii cica in exces la cei cu adhd le poate agrava boala.La sala la mine nu am pe nimeni cu adhd ca sa stiu exact.Mai bine consulta nutritionistul sa vezi ce si cum.