sttratera si talasemia minora

ADHD

Postata de GORDUNICA cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt mamica unui baietel de 10 ani diagnosticat cu deficit de atentie in faza incipienta si ni s-a prescris tratament cu sttratera, iar baietelul este cu talasemie minora. As dori sa imi spuneti si mie ce efecte adverse ar avea asupra ficatului(in special) si daca creeaza dependenta.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Cititi hartia insotitoare

acum 12 ani

Cu privire la efectele secundare doctorii nu stiu mai multe decat ce scrie pe hartia insotitoare la medicamente si in 95% din cazuri nu stiu nici macar acest lucru sau ignora efectele secundare. Asa ca citit singura hartia insotitoare sau in internet. Puteti insa sa fiti sigura ca efectelese secundare la astfel de medicamente sunt serioase si nu se limiteaza numai la ficat si nici macar nu sunt trecute toate pe hartia insotitoare. Mergeti mai bine la un medic homeopat, caci aceste medicamnte nu au fost nicidecum facute sa vindece si nici nu vindeca nimic si sunt doar un fel de droguri toxice care sunt dorite a fi consumate cat mai mult timp.