Orice medic psihiatru poate prescrie Strattera adultilor?

ADHD

Postata de akindofmagic cu 12 ani in urma.

Este nevoie de un medic psihiatru mai special (referitor la intrebarea din titlu)

Raspunsuri (2)

FILIP Radu

acum 3 ani

Nu orice medic, doar cei care cunosc afectiunea ADHD si au experienta cu Strattera, din pacate nu sunt multi, eu am incercat 3 medici pana sa ajung la o doamna care l-a putut prescrie, e un medicament relativ nou aparut pe piata si medicii mai in varsta nu il cunosc, nu au invatat despre el, va recomand sa cautati un psihiatru mai tanar.

FILIP Radu

acum 3 ani

Aveti grija, psihiatrii mai in varsta deobicei prescriu Concerta sau Ritalin pentru ADHD care sunt medicamente destul de periculoase si dau dependenta, Strattera e recunoscut pentru reactiile adverse destul de putine si ca nu da dependenta, se poate renunta la el oricand.