Corina

ADHD

Postata de MembruMobileApp308278 cu 7 ani in urma.

Copilul meu de 6 ani are dg deficit de atentie(nu ADHD).Intrebarea mea este :pot sa ii administrez copilului NEURO OPTIMIZER?si in ce cantitate?Multumesc.

Raspunsuri (3)

Psiholog Liliana Puchea

acum 7 ani

Buna ziua.
Poate inainte de a administra un medicament este bine ca si copilul dumneavoastra sa fie vazut de un neurolog. Daca se exclude cauza medicala un psihoterapeut va poate ajuta.
Medicatia administrata dupa "ureche" fara ca pacientul sa fie consultat nu poate face decit rau

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760

MembruMobileApp1462953836

acum 7 ani

Multumesc pentru raspuns.Mentionez ca copilul a fost vazut de doctor neuropsihiatru in urma cu un an de zile si atunci i s-a pus diagnosticul de deficit de atentie si mi-a recomandat pentru el Mentat.Voiam sa stiu daca pot sa ii dau Neuro Optimizer,care este tot din plante dar cu o actiune mai buna.

FILIP Radu

acum 3 ani

Eu sunt adult si am aceiasi problema de cand eram si eu copil,am incercat cu Neuro Optimizer dar nu m-a ajutat prea tare, am mers la alt medic si a spus sa iau Strattera si la o saptamana ma simteam deja alta persoana, ce vreau sa spun,sunt sanse mari sa fie ADHD si neuropsihiatrul sa nu fie unul destul de bun, incercati si o alta parere, de preferat unul mai tanar, eu a trebuit sa trec peste 4 medici ca sa ajung la unul care m-a ajutat cu adevarat.