convietuire cu persoana ce sufera de ADHD

ADHD

Postata de mary1685 cu 11 ani in urma.

Iubitul meu sufera de adhd, i s-a prescris Strattera, insa nu vrea sa admita ca sufera de aceasta boala. Cum as putea sa il conving ca sufera de aceasta tulburare atat de daunatoare celor din jur dar controlabila? Exista o metoda de a-l face sa inteleaga ca are o boala iar implusivitatea si nervositatea sa nu sunt doar un fel natural de a fi? Multumesc! Maria

Raspunsuri (1)

monica.berceanu

acum 11 ani

Draga mea, daca iubitul tau are ADHD nu este necesar sa ia STRATERA. eu ma ocup de persoane cu ADHD. iti las adresa mea de e-mail, contacteaza-ma si discutam despre aceasta problema, nu te precipita in a lua decizii si a-ti strica relatia cu iubitul tau!!!!
te salut cu drag!
[email protected]