Ce stiti despre Noopept?

ADHD

Postata de ghost47 cu 10 ani in urma.

Am 16 ani , am ADHD si as vrea sa imi cumpar Noopept
Ce stiti despre noopept?
Ce efecte ar avea Noopept la cineva cu ADHD?
Cat de sigur este?(efecte adverse)

Raspunsuri (1)

Danila

acum 9 ani

Hmm. Noopept. Îți va fi greu sa îl aduci în România, dar nu e imposibil. E bun dar nu ajuta la ADHD.

Dacă as fi în locul tău, as lăsa medicamentele de genul asta pt o vârstă mai înaintată, când începe declinul cognitiv.

Nu prea exista medicamente pentru ADHD care sa se obțină cu ușurință fără rețeta.

Du-te la un doctor specializat în ADHD (vorbește cu părinții... explica-le ca vrei sa înveți mai bine, etc) și obține o rețetă cu un medicament adevărat pt ADHD - nu supliment, nu altceva!