Ce sa fac? Cum sa imi rezolv problema?

ADHD

Postata de MembruMobileApp150330210427163 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Numele meu este Ramona si sunt din Harlau, Iasi.. Am probleme mari de concentrare,memorare si vorbire.. Nu pot retine lectiile la scoală, nu ma pot concentra la lectii si pur si simplu nu pot fi atenta.. Sunt mereu obosita si ma doare capul in fiecare zi iar pastilele recomandate de medicul de familie nu isi fac efectul. Am luat si diferite tipuri de pastile pentru memorie si concentrare dar a fost in zadar? Ce sa fac? Aceste probleme îmi afectează viata de elev.. AJUTOR!

Raspunsuri (2)

andreib_123

acum 8 ani

ai facut vreo analiza de sange? vreun examen coproparazitologic? ai avut probleme cu stomacul? mananci sanatos?

buns

acum 8 ani

si daca e de la pastile ? pastilele au toate efecte secundare, unele chiar grave. Poate ai uitat ce ai citit pe hartia insotitoare ?
Sau ai uitat sa o citesti ?
Sau ai uitat ca pastilele nu-s elixir ci otrava chimica ?
Incearca sa-ti aduci aminte daca e bine sa iei pastile care oricum nu te ajuta deloc ci doar iti mentin simptomele...
Ei ei...