ce inseamna si ce tratament adecvat

ADHD

Postata de Nicoleta9624726 cu 12 ani in urma.

buna ziua,ce inseamna diagnosticul .In speranta ca am tatstat bine va rog sa-mi raspunde/ti.Mentionez ca sunt operata de colicist din anul 1994.VA MULTUMESC

Raspunsuri (2)

Psih. Ulmeanu Lelia-Camelia

acum 12 ani

Buna ziua,

Diagnosticul reprezinta stabilirea precisa a bolii de care sufera cineva, dupa manifestarile pe care le prezinta. El se pune de catre cei care sunt speciaizati in diverse arii profesionale, in urma unor investigatii efectuate amanuntit.

Lelia Ulmeanu,
Psiholog/Psihoterapeut

Medic Epuran

acum 12 ani

ADHD înseamnă deficit de atenţie - hiperactivitate şi este una dintre cele mai frecvente afecţiuni comportamentale întâlnite atât la copii cât şi în cazul adulţilor