Nu scap de acnee?

Acnee

Postata de cu 5 ani in urma.

Nu mai pot scapa de acnee! Sunt baiat. Aceasta si-a facut aparitia de la 14 ani dar foarte putine. Zonele cele mai afectate sunt pe obraji(aproape toata zona mai putin pe langa nas). Pe la 15 ani a inceput sa se agraveze. Septembrie anul trecut (2017) am urmat sfaturile unui dermatolog care am incercat foarte multe creme dar degeaba. Prin decembrie 2017 a inceput sa se agraveze iar in februarie am urmat sfaturile altui dermatolog. Mi-a dat o crema dimineata, una seara si pastile(antibiotic). In o luna, doua incepuse sa imi treaca, mai ac***a doar cateva pete pe obraji. Am oprit tratamentul 2-3 luni mai aveam doar cateva pete. Prin octombrie(2018) a inceput din nou sa se agraveze urmand ca in noiembrie sa ma duc la dermatologul care mi-a dat acele creme si pastile. Din noiembrie si pana acum am luat alta crema de dimineata si una de seara plus alte pastile.

A trecut aproape o luna. Nu se vede deloc efectul. De ce nu scap de ele?

Sunt slab , am 1.80 inaltime , am o alimentatie buna...

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Acneea/prevenirea-si-tratarea-tenului-acneic-la-adolescenti_8699