Dermatita?

Acnee

Postata de Loredana cu un an in urma.

Buna seara, Am avut o dermatita atopica acum câteva luni , și mi-a trecut. Din păcate nu înțeleg de ce mi se usca buzele și în jurul buzelor pielea atât de tare , încât pare că e arsă. Mi s-au prescris Protopic, și antibiotice Doxicilna.
Acum întrebarea este: ce sa fac pt buzele uscate ? Și dacă se poate cu ce pot sa dau pt câteva coșuri care apar din când în când?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Dermatita/cum-se-trateaza-dermatita-in-functie-de-severitatea-afectiunii_1370

Utilizator21712669261

acum 4 saptamani

buna! ce s-a mai intamplat, s-a ameliorat problema? intreb deoarece sufar de acelasi lucru si mi s-a prescris si mie protopic.