Cum pot sa am un ten perfect?

Acnee

Postata de MembruMobileApp1518506715 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Acum 4 ani am mers la dermatolog, pentru mici imperfectiuni ale tenului, unde mi-a fost recomandata crema Mask plus gel. Dupa o scurta perioada de folosire a inceput sa mi se inroseasca obrajii din ce in ce mai rau. Simteam ca imi tine cineva bricheta aprinsa pe fata si eram rosie ca racul si ma ardea toata fata. Am fost la dermatolog in germania unde mi s-a spus ca am facut rozacee pe sistem nervos si ca o pot trata cu laserul. Mi s-a dat o crema si totul a fost ok. Am nascut acum un an de zile si au inceput sa imi apara cosuri multe, iar in stanga si in dreapta barbiei mi-au aparut cate 1-2 "cosuri" sub piele care sunt defapt mov si uneori in aceasta zona ma mananca pielea. Este ceva ca un cos sub piele dar tare si le am de 2 luni de zile. Eu nu prea folosesc make-up, nu vreau sa pun tot felul de produse si sa imi stric tenul. De aceea imi doresc un ten perfect, sa fie tot aceeasi culoare, fara cosuri fara nimic. Ce as putea sa folosesc? La dermatolog nu as vrea sa mai merg dupa experienta pe care am avut-o. Eu si alaptez si am auzit ca dupa sarcina se curata corpul dar mie acum au inceput sa imi apara toate cele. Nu fumez, nu beau, sunt vegetariana, poate singura problema ar fi ciocolata in exces. Mi-ar fi de mare ajutor o parere, un sfat. Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Acneea/acneea-rozacee_1349