Ce se intampla?

Acnee

Postata de edwale cu 7 ani in urma.

Am 16 ani si intampin niste probleme cu hai sa ii zicem o acnee pe fata (doar in partea barbiei si a gatului) care se extinde si pe piept (mai putin)

Datorita faptului ca imaginile sunt facute cu un aparat profesional si depasesc cei 2mb le-am pus pe un site: adresa_web_filtrata /a/aF8kK

Raspunsuri (1)

DR AGATHA VASAI

acum 7 ani

La varsta de 16 ani foarte multi tineri se confrunta cu acneea. Este important sa stii ca este doar o etapa si ca poate fi gestionata . In primul rand trebuie sa eviti alimentele picante, conservate, trebuie sa bei suficienta apa si sa eviti cafeaua, sucurile, dulciurile in exces. Trebuie sa dai o mai mare atentie ingrijirii pielii, sa o cureti corect si sa folosesti produse specifice varstei si pielii tale.