Acnee PCOS?

Acnee

Postata de MembruMobileApplitl.alexandra18 cu 6 ani in urma.

Buna ziua , ma confrunt cu acneea inca de la varsta de 12 ani , tot de atunci am apelat la diversi dermatologi de la care am urmat fiecare tratament ,primul tratament a constat in utilizarea solutie Zineryt timp de mai mult de 6 luni, al doilea tratament de la acelasi medic a fost pe baza de solutie preparata in farmacie si vitamine , dupa o perioada mai lunga am vizitat un alt medic care mi-a prescris Roaccutane , insa nu am putut urma tratamentul decat o luna de zile din cauza problemelor de sanatate . Nici unul dintre tratamente nu a functionat, decat in ameliorarea acneei pe o perioada scurta , dupa care problema revenea . Anul acesta am fost la un consult la care am aflat ca prezint sindromul ovarelor polichistice, as dorii un sfat legat de ce tratamente se pot urma pentru tratarea acesteia si daca este suficienta pentru tratarea atat a acneei definitiv.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Acneea/10-tratamente-eficiente-pentru-acnee_13195