Urinez cu sânge, ce se întâmplă?

Acidificare urinara Infectia urinara

Postata de MembruMobileApp1511956103 cu 6 ani in urma.

Bună ziua. Deci de dimineață am fost la baie, era totul Okay, iar după simțeam constant nevoia de a mai merge la baie,iar când ajungeam nu se întâmpla nimic, doar urinam foarte, foarte, foarte puțin, până am observat ca urinez cu sânge, iar pe hârtie rămâne un cheag micuț de sânge. Am schimbat pastilele contraceptive, de 12 zile administrez Regulon. Relațiile sexuale sunt nebune😅 mă gândeam poate am vrio rană în interior; O obiecție,ieri relații sexuale nu am avut, deci se putea ieri să am aceste simtome. Nu știu ce să gândesc , recent am venit intr-o țara străină, iar ce tine de medic și medicină e puțin mai complicat. Ce pot face în cazul acesta, ce este cu mine? Vă rog frumos ajutați-mă!!!!!!

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1511956103

acum 6 ani

La urinare simt o durere sau usturime, chiar nu le diferențiez, parcă ambele odată.

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/hematuria-urinarea-cu-sange_610