Pierderi urinare?

Acidificare urinara

Postata de Daniela cu un an in urma.

Pierdere urinara

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Pierderea urinara (incontinenta urinara) poate fi cauzata de mai multi factori, inclusiv de slabirea muschilor pelvieni, de o infectie urinara, de anumite medicamente sau de anumite boli. Este important sa discutati cu un medic despre optiunile de tratament disponibile si despre cel mai bun plan de tratament.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Mai multe informatii despre incontinenta urinara puteti gasi in urmatoarele articole:
sfatulmedicului.ro/Incontinenta-urinara/incontinenta-urinara-la-femei_605
/sfatulmedicului.ro/Incontinenta-urinara/interventia-chirurgicala-pentru-tratarea-incontinentei-urinare_9670