Am luat pastila de a doua zi , intarzie asa mult menstruatia ?

Acidificare urinara

Postata de Utilizator11573061511 cu 4 ani in urma.

Buna seara! Pe data de 8-11 am avut menstruatie , iar pe 17 am avut contact sexual cu iubitul meu. Am folosit prezervativ, dar se rupsese. A zis ca nu se terminase inauntru , dar eu am insistat sa iau pastila de a 2 a zi, chiar a 2 a zi . Pe 22 am avut niste curgeri de culoare rosu spre negru de vreo 2-3 zile . Iar acum nu mi a venit menstruatia si a intarziat deja 3 zile. Sa fac un test de sarcina? Credeti ca intarzie atat de mult? Sunt speriata. Ajutati ma!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091