urgenta!!!!!Hemoragie la capusor???

Accidentul vascular cerebral

Postata de hsi11 cu 9 ani in urma.

Buna seaara.Sunt o mama disperata.Fetita mea de 11 luni a cazut joi seara din patut in pat de la o distanta de aprox 60-70cm.A plans, dar apoi s-a calmat dupa ce am luat-o in brate.Pare a fi in regula, dar acum am citit ca nu e bine sa vomite.Vineri seara, adica aseara, dupa 20-22 de ore de la cazatura, a vomitat cu jet, mult, din senin cand vroiam sa o culc dupa ce a baut lapticul.A vomitat ca un lapte acru.Va rog ajutati-ma.Nu stiu ce sa fac.Mi teama sa nu fie ceva.Dupa ce a cazut in ziua urmatoare ne-am dus la med de fam dar nu a zis nimic, nici macar nu a verificat.La urgenta nu m-am gandit sa merg daca am vazut ca rade si e ok.Fetita mea de obicei nu vomita.Doar cand avea vreo 1-2 luni mai regurgita.Ajutati-ma!!!!!

Raspunsuri (4)

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Buna seara!

Mergeti la spitalul de urgenta!!! Neurologul o va consulta si va decide daca trebuie sau nu RMN/CT.
Sanatate!

hsi11

acum 9 ani

L-am trimis pe sotul la spital intre timp sa vorbesca cu cineva.Daca refuza si spun ca este in regula.Ce fac?Am programare la pediatru la cluj de abia luni la 14.Ce se poate intampla pana atunci daca e ceva intern?Va rog ajutati-ma!!!

membru277440

acum 9 ani

Insistati pentru o verificare medicala . Nu se stie daca fetita a fost supusa unei traume craniane minore. Verificati , in timp , scalpul fetitei , si daca observati tactil vreo neregularitate , mergeti la urgente . Numai bine.

hsi11

acum 9 ani

la spital mi s-a spus ca nu au neurolog si o va consulta pediatrul.Ce sa fac???Fetita mea doarme