URGENT!!!! AVC coma de gradul 4

Accidentul vascular cerebral Coma mixedematoasa

Postata de apollo72 cu 12 ani in urma.

Am sotia 34 de ani de 5 zile in spital pe sectia de terapie intensiva coma de grad 4 s-a efectuat CT la primirea in urgenta cavitate craniana inundata cu sange total. A deschis ochii a treia zi de la producerea Accidentului si ia revenit un simt acela la atingere. S-a repetat un CT a cincea zi in continuare prezinta cavitatea craniana inunata cu sange . Doctorii se intreaba cum de traieste cand de la UK i s-a dat 3 ore. Am vreo sansa sa-mi vad alaturi sotia langa copil?

Raspunsuri (3)

dana

acum 11 ani

cautam pe net despre accidentul hemoragic si am postarea ta in care parca m-am regasit oarecum.cum a decurs cu sotia ta? te inteleg atat de bine ,am sotul de 33 ani cu aceeasi problema...si eu ma intreb daca il voi mai vedea langa copilas.este foarte greu

apollo72

acum 11 ani

Am noua luni de cand s-a intamplat , e mai bine e constienta isi aduce aminte de tot inaite de AVC dar nu tine mine nimc din prezent . A suferit o traheostomie si o alimentez pe o sonda nazogastrica di cauza perioadei foarte mare de intubare a mai suferit si o stenoza glotica dar care m-au linistit doctorii ca se poate intervenii chirurgical dupa 2 ani La Bucuresti dupa ce i s-a efectuat angiograma " singura care poate determina sansele de supravietuire la D-nul Doctor Dima Stefanita la spitalul Obregia la clinica dr Danaila am aflat ca are o strangulare a vasului linfatic care a produs numeroase anevrisme pe trunchiul cerebral iar unul din ele a cedat provacand AVC hemoragic cu inundarea total a creerului. Mult succes ! Fii tare ! si cu voia domnului inainte. E singurul care mai poate face ceva in asfel de cazuri

den

acum 10 ani

cum mai este sotia ta?:(