Unde as putea sa internez un pacient cu AVC pentru recuperare?

Accidentul vascular cerebral

Postata de Utilizator21525602809 cu 5 ani in urma.

AVC-ul s-a produs in luna ianuarie 2018. Pacientul are partea stanga paralizata (mana si piciorul). In prezent se poate sprijini pe picior ajutat. Are usoare dureri cand inghite si este lucid in sensul ca exista o buna comunicare. Locuieste la 30 km in afara Bucurestiului. As dori o internare in Bucuresti, pentru recuperare.
Va multumesc frumos pentru intelegere si ajutor.
Cu deosebita consideratie,

Georgeta Stanescu

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua. Internarile pentru acest fel de probleme, mai ales in Bucuresti, sunt dificile, in sensul in care programarile sunt facute cu mult timp inainte. Va recomand Spitalul Militar. Pentru mai multe detalii, sunati-ma.
Toate cele bune!