Tratarea sughitului, ca urmare a unui AVC ischemic

Accidentul vascular cerebral

Postata de coraaa cu 14 ani in urma.

Tatal meu in varsta de 72 de ani, a suferit un accident vasc. cerebral ischemic (sau un infarct cerebral -asa cum scrie pe biletul de externare) in urma cu 7 zile. Starea lui s-a mai ameliorat gratie tratamentului primit, insa in continuare nu poate vorbi normal, desi este lucid si isi misca atat mana cat si piciorul drept (AVC -ul ischemic a fost pe partea stanga) . De cateva zile insa, sughite incontinuu si efectiv nu mai stim ce tratamente sa mai folosim pt a-i opri sughitul, fiindca il oboseste extrem de rau. As fii foarte recunoscatoare daca cineva m-ar putea indruma, sau mi-ar oferi o sugestie... Va multumesc anticipat !

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 14 ani

Uite un articol in care poate vei gasi ceva care sa te ajute
//sfatulmedicului.ro/Diverse/metode-eficiente-de-a-trata-sughitul_5957
Sanatate multa