tensiunea

Accidentul vascular cerebral

Postata de lautzi cu 12 ani in urma.

ma cheama laura am 34 de ani si de aproape 2 ani i-au medicamente de tensiune si de aceea sunt zile in care nu o pot tine sub control.medicamentele ce le i-au sunt :locren,vivace si amlohexal.nu stiu ce sa mai fac ca sa o pot controla tensiunea.sunt zile in care nu imi simt degetele de la mana,sau cand o mana este rece si cealalta este calda la fel si la picioare.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru ˝a ţine sub control tensiunea˝ este în primul rând necesar să menţineţi un regim alimentar hiposodat şi să evitaţi eforturile fizice intense, iar în cazul în care aceste modalităti nu vor avea efectul scontat va fi probabil nevoie de creşterea dozelor medicamentelor antihipertensive (bineînţeles numai în urma consultului şi recomandărilor medicului cardiolog care vă are în supraveghere)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

parerea mea

acum 12 ani

Alege un cardiolog amabil de intelegere, explica-i istoricul de familie, necazurile, elimina sarea, stresul si la varsta ta, fa putina miscare.

CarmenG

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.